Wodník 2013 - soutěž o účast na vodním worshopu 

Chcete se pod vedení zkušených lektorů dozvědět více o krajině a vodě v ní nebo zlepšit své fotografické dovednosti? Víte z jaké řeky se dá pít nebo jak rychle se pohybuje perlorodka? Umíte fotit pod vodou? Lákají vás výpravy do vodního mikrosvěta? Neváhejte a přihlašte se do naší soutěže.

 

Téma: Voda a život 

Termín: do 31.12. 2012

Zadání:  Zachyťte zajímavý přírodní jev, živočicha, rostlinu nebo biotop související s vodním prostředím (vody tekoucí i stojaté, mokřady, prameniště, včetně vodního prostředí vytvářeného člověkem - jímky, žumpy, sudy atd.).

Věkové omezení: soutěž (resp. workshop) je určen pro účastníky od 15 do 26 let.

Téma je možné zpracovat digitálně i na film. Formu si můžete vybrat libovolnou: mikro, makro, krajina. Videosekvence (časosběr nebo klasické video) pouze v digitálním formátu a maximální délce 3 minuty.

Hodnocena bude jak kvalita zaslané práce, tak její popis a výběr tématu. Nebojte se tedy rozepsat, maximální délka textu = popisu vašeho díla je 2500 znaků. K vámi zaslané práci nezapoměňte připojit své jméno, adresu bydliště, telefonní a emailový kontakt a motivaci (pár vět o tom, proč se chcete zúčastnit vodního workshopu Wodník 2013).

Nejlepší z přihlášených, které vybere odborná porota, představí své vítězné práce na podzimním konferenci v Praze, prvních devět nejlepších prezentujících pak  v létě přivítáme v Českých Žlebech na prvním ročníku vodního workshopu Wodník 2013. Výsledky soutěže oznámíme v polovině října na stránkách www.wodnik.cz a vybrané fotografy = účastníky konference budeme kontaktovat s dalšími podrobnostmi ohledně jejich příspěvků. 

Odměna pro vítěže: Během týdenního worshopu vás čekají výpravy za vodním světem Národního parku Šumava včetně výletu za perlorodkou říční, základní kurz práce s fototechnikou - pro zkušenější i s pokročilejším vybavením k focení (pod) vodního (mikro) světa - krajinná fotografie, mikrofotografie, časosběr a video.

Práce zasílejte elektronicky na emailovou adresu wodnik2013@email.cz nebo poštovní adresu ZO ČSOP Benešov, K Zeleným Vratům 402, 257 41 Týnec nad Sázavou (heslo: Wodník 2013) nejpozději do 31. 12. 2012 (u poštovní zásilky rozhoduje datum odeslání).

 

Na společné setkání se těší,

lektoři

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Přihlášením do soutěže účastníci svolují k publikaci své práce na serveru www.wodnik.cz.

V případě neúspěšné žádosti o finanční dotazi EU (program Mládež v akci) si pořadatelé vyčleňují právo změny termínu konání vodního workshopu.

Řeka Blanice, foto: Tomáš Peltan 2012

 

 

Kontakt

WODNÍK - Vodní workshop 02/03 ZO ČSOP Benešov
Jana Švermy 1709/1
256 01 Benešov
wodnik2013@email.cz (A. Peltanová)
604405850 (J.Zmeškalová)
wodnik2013@email.cz